Лодзь - чому варто інвестувати саме в цьому місті

Лодзь - місто, яке, чесно кажучи, має не найкращу репутацію серед польских міст, але в останні роки все голосніше говорять про ту трансформацію, яку про проходить це місто, динамічно розвивається та має великий інвестиційний потенціал. Недарма місто все частіше займає високі позиції в різних рейтингах: Europa Property CEE Investment Awards – Місто року 2022, рейтинг fDi (Financial Times) - топ 10 європейських міст майбутнього в двух категоріях FDI Strategy та Business Friendliness та багато інших. Варто додати, що Лодзь - 4 найбільше місто в Польщі, з населенням понад 670 тис.

 

Все це стало можливо завдяки комплексному підходу до розвитку міста, що включає в себе розбудову інфраструктури, ревіталізацію міста, створення сприятливих умов для бізнесу та інвестицій, підтримку інновацій та розвиток освіти.

 

Один з головних факторів успіху Лодзі - це її зручна локалізація. Місто розташоване в центрі Польщі, на перехресті головних транспортних магістралей, що забезпечує легкий доступ до ринків. Активно розвивається й транспортна інфраструктури. В місті реалізовується декілька масштабних інфраструктурних проектів: будівництво найдовшого в Польщі залізнодорожнього тунелю, який реалізовується в рамках проекту розвитку швидкісних поїздів. Після запуску туннелю та будівництва нової колії подорож до найближчих міст Польщі суттєво скоротиться: до Варшави- 45 хв, до Вроцлава 75 хвилин, зараз подорож триває в два рази довше. Запрацює  наповну, побудований в 2018 році найсучасніший вокзал в Польщі - Лодзь Фабрична, який поки що тупиковий. Також Лодзь стала першим великим містом в Польщі, де збудували повне кільце окружної дороги.

 

Локалізація Лодзі, розвинута транспортна інфраструктура та доступ до великої кількості працівників зробила місто привабливим для розташування різних виробництв та логістичних комплексів:

 • Amazon відкрив один з найбільших логістичних центрів як раз в Лодзі, розвиток логістичних складів
 • Bosch - провідний виробник побутової техніки в Європі. У Лодзі компанія має велике виробництво, де виготовляються холодильники, пральні машини та інші побутові прилади.
 • Whirlpool - один з найбільших виробників побутової техніки у світі, має виробництво в Лодзі 
 • Gillette - відомий виробник бритв та косметичних засобів, має тут найбільше виробництво в Європі
 • Hutchinson - французька компанія, яка займається виробництвом гумових виробів та компонентів для автомобільної та аерокосмічної промисловості.
 • P&G - у Лодзі має один зі своїх найбільших заводів в Європі, де виробляється широкий асортимент продукції.
 • Bridgestone - японська компанія, що займається виробництвом шин та інших гумових виробів
 • та багато інших підприємств відкривають або планують інвестувати в Лодзі.

 

Окрім промисловості та логістики в місті активно розвивається IT індустрія. В Лодзі працюють відомі IT компанії, такі як Nokia, Fujitsu, Infosys (індійський гігант вийшов на ринок в 2019 році), Comarch, а також розвиваються місцеві IT-стартапи. Це дає можливість молодим талановитим спеціалістам отримувати цікаві робочі місця та залучати інвестиції від зарубіжних компаній. В 2022 році українська IT компанія Infopulse - відкрила свій офіс як раз у Лодзі. 

В Лодзькій агломерації зараз більше 30000 IT спеціалістів, 

 

Допомагає розвитку IT й велика кількість студентів у місті. У Лодзі знаходиться більше 20 вищих навчальних закладів, в яких навчається більше 80 тисяч студентів з різних куточків світу, і кожного року випускається 1100 айтішників вишами.

 

Доречі, в 2022 році безробіття було рекордно низьким 4,4%, коли середнє по Польщі - 5,2%.

 

Теж треба відмітити й вклад міської влади Лодзі, місцева адміністрація серед інших міст працюює найбільш активно, максимально відкрита для нового бізнесу, створює прозорі та зрозумілі правила гри і заохочує інвестувати в Лодзі. А також місто є лідером серед проектів реконструкції та реватілазації міста, масштабно інвестуючи в зміну вигляду міста. Цікаво, що в Лодзі найбільш ефективний показник в Польщі використання фінансування від ЄС.

 

Всі ці фактори створюють великий попит на оренду та купівлю житла, в місті реалізовується велика кількість обєктів житла. До речі частина проектів в місті будується не на продаж, а під оренду. Зараз в Лодзі будують більше 10 таких проеків.

 

Серед проектів в місті для інвестування слід звернути увагу:

 • Fuzja від одного з найбільших девелоперів в Польщі Echo Investment. Це один з найбільших проектів mixed-used в Лодзі, який поєднує в собі 6 житлових будинків, 3 з яких вже здані в експлуатацію, 4 офісні будинки, 2 з яких вже зайняті японською компанією Fujitsu. Японський IT гігант консолідує в офісах Fuzji всіх своїх працівників лодзького відділення. Частина будівель комплексу має функцію та послуг, вже до цього літа тут відкриться перші ресторани та кафе. А закінчення всього комплексу заплановано на 2026 рік. В нашому портфелі є гарні інвестиційні пропозиції в цьому комплексі від девелопера та інвесторів. Ціна на квартири в комплексі від 8800 злотих за м. кв. Інвестиційні квартири, які будуть сдані вже в квітні цього року від 10500 злотих за метр кв. Дохідність невеликих квартир складає в середньому 7-8%.  

 

 • Boho - ще один комплекс від Echo Investment. Найбільшою перевагою цього комплексу є близькість до вокзалу Łódż Fabryczna - 550 метрів та локалізація в Новому центрі Лодзі, де реалізуються нові інвестиції в офіси, житло під оренду, готелі, парки та сквери. Здача в експлуатацію вже в цьому році та ціни від 9000 зл за м. кв.

 • Pogonowskiego 73 від девелопера Profit Development - це проект в історичній частині міста, ціни на квартири тут починають від 8800 злотих й досягають 12900 злотих за метр кв.

 

 • популярними квартирами для інвестування є квартири в відреставрованих старих будинках, так званих кам’яницях. Це будинки кінця 19 - початку 20 сторіччя в історичному центрі Лодзі, приватні інвестори реконструюють ці камяниці, повністю заміняючи всі комунікації, перекриття, дах, елевацію та розділяючи будівлю на невеличкі смарт квартири площею від 20 кв метрів. Такі квартири є дуже популярними під оренду для студентів та людей які працюють в центрі. Ціни на такі квартири стартують від 7000 злотих за метр та мають дохідність на рівні 8-9% річних. В портфелі m2poland estate маємо також, що запропонувати в таких комплексах.

 

 • також в Лодзі будують багато житлових комплексів не на продаж, а під оренду. Серед найбільших слід виділити Widzewska Manufaktura, проекти Resi4Rent, VantageRent.

 

Лодзь - це місто з багатим історичним та культурним спадщиною, яке продовжує активно розвиватися в напрямку високотехнологічних та інноваційних індустрій. Його зручна локалізація, розвинуте бізнес-середовище, розвиток транспортної інфраструктури, логістичної сфери та промисловості, велика кількість студентів та міжнародні події роблять Лодзь привабливим місцем для інвестицій. Тим паче, що ціни купівлю та оренду квартир зростають тут найшвидше з усіх великих міст Польщі на протязі останніх 5 років. 

 

Подивитися проекти в Лодзі ви зможете тут, або звернутися до нашого відділу продажу в Лодзі за адресою Gdańska 72.

Володимир Велигорський +48669919463
Руслан Боднарук +48693590387

Посмотрите новостройки Польши здесь
Другие статьи по теме
12.12.2018
Украинцы два года подряд возглавляют рейтинг иностранных инвесторов в польский рынок недвижимости

Рынок польской недвижимости за последние годы набирает существенные обороты - количество предложения бьет рекорды предыдущих лет, а цены на недвижимость все еще не достигли докризисных показателей и продолжают активно расти. Так, в 2017 году в крупнейших городах Польши стоимость квадратного метра на первичном рынке в среднем выросла на 6,1% по сравнению с 2016 годом.

Читать
13.12.2018
Прогноз развития рынка первичной недвижимости в 2019 году

В последнее время текущую ситуацию на рынке жилья Польши часто сравнивают с бумом в 2006-2007 годах, а затем с резким спадом в 2008. Действительно ли ситуация похожа на ситуацию предыдущего десятилетия? Какие возможности и угрозы стоят перед рынком в 2019 году? Эксперты рынка отвечают за эти и другие вопросы.

Читать
11.12.2018
Рынок первичной недвижимости Польши в 2017 году

В прошлом году польские застройщики продали больше квартир, чем когда-либо до этого. Новые проекты развивались в головокружительном темпе, но предложение едва догоняло спрос. Цена на строительные материалы и землю увеличились, а на рынке появилось еще больше проектов в более высоком классе. Каким же был рынок первичной недвижимости Польши в 2017 году?

Читать

Подпишитесь на нашу рассылку и будьте в курсе последних новостей!

Вы будете получать регулярную информацию из сферы недвижимости в Польше